• +90 370 412 78 05
  • info@korkut-av.com

Hakkımızda

Batı Karadeniz'in önde gelen köklü hukuk bürolarından birisi olan KORKUT AVUKATLIK BÜROSU, 1988 yılında Karabük Barosu'nun eski başkanlarından merhum Av. Tanju KORKUT tarafından kurulmuştur.

2014 yılında Av. Hamdi AYDIN'ın katılımıyla büromuz KORKUT & AYDIN AVUKATLIK BÜROSU adını almıştır. 

Ulusal ve uluslar arası boyutta konusunda uzman kişiler ve akademisyenlerle devamlı mesleki işbirliği içerisinde olan KORKUT & AYDIN AVUKATLIK BÜROSU, her biri farklı alanlarda uzmanlaşmış avukat kadrosuyla müvekkillerine doğru ve hızlı bilgiyi/çözümü sunmayı hedef edinmiştir. 

Önleyici hukuki danışmanlık hizmetini müvekkillerine tavsiye eden büromuz, hukuki ihtilafları hiç doğmadan ortadan kaldırmayı, böylelikle de müvekkillerinin geleceklerini daha net ve doğru görebilmelerini sağlamayı amaçlamaktadır. 

Avukatlık Büromuz, bölgemizin önde gelen, sektöründe lider şirketlerinin hukuki danışmanlık hizmeti almanın da ötesinde gerek kuruluş, gerekse de büyüme süreçlerinde yatırım/büyüme açısından danışmanlık aldıkları köklü bir hukuk bürosudur.  Özellikle şirketlere yönelik olarak hukuki danışmanlık hizmeti, ticari sözleşmelerin hazırlanması ve ulusal/uluslar arası ticari münasebetlerde gerek sözlü, gerekse de yazılı görüş bildirimleri yapmak yoluyla müvekkillerinin hukuken mümkün olduğunca güvenli bir şekilde ticari faaliyetlerini yürütmelerini amaçlayan KORKUT & AYDIN AVUKATLIK BÜROSU, iş ve sosyal güvenlik hukuku alanında da hukuki danışmanlık hizmeti sunarak müvekkillerine çalışanları ve işyerleriyle ilgili önleyici hukukçuluğu sunmayı hedef edinmiştir. 

Bu bağlamda, işyerlerinin çalışma şartlarının hukuka uygunluğu konusunda müvekkillerini aydınlatma, çalışanlarla olan sözleşme ve diğer tüm çalışanlarla ilgili olan belgelerin düzenlenmesi ve kontrolü yoluyla müvekkillerinin olası ihtilaflarını ortadan kaldırmayı ya da yargılamaya düşen durumlarda müvekkillerinin olası zararlarını ortadan kaldıracak/azaltacak tedbirleri alabilmelerine yardımcı olabilmeyi amaçlamaktadır.

Yine vergi hukuku, idare hukuku, taşınmaz hukuku, ceza hukuku gibi alanlarda doğabilecek hukuki ihtilafları da öncelikle önlemeye yönelik bilgilendirme yolunu tercih eden KORKUT & AYDIN AVUKATLIK BÜROSU, olası yargılama durumunda da müvekkillerini en iyi şekilde temsil ederek, haklarını azami şekilde koruma yolunda çalışmalarını yürütmektedir.

whatsapp