• +90 370 412 78 05
  • info@korkut-av.com

Avukat İlter Fatih KORKUT

https://korkut-av.com/uploads/team_v/480x480/engg0877.jpg

1984 Karabük doğumlu olan KORKUT, Karabük Anadolu Lisesi'nin ardından Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olmuştur.

2005-2007 yılları arasında OBI Consulting Vilnius Ofisi'ne dünyanın çeşitli bölgelerinden başvuran firmalar ile Türk firmaları arasındaki ticari münasebetlerle alakalı olarak ve uluslar arası ticari sözleşmeler konusunda danışmanlık yapmıştır.

2007 yılında Garanti Bankası Ankara Bölge Hukuk Müşavirliği'nde görev yapmış olup, bu süreçte Ankara Barosu Dış İlişkiler Merkezi üyeliği ve Amerikan Barolar Birliği ile İletişim ve İşbirliği Kurulu üyeliği görevlerini üstlenmiştir. Bu süreçte Hukuk Gündemi dergisinin yayın kurulu üyeliği görevinde de bulunmuştur.

Ulusal ve uluslar arası birçok mesleki toplantıya aktif katılımı bulunan KORKUT'un birçok tebliği ve ödüle layık görülmüş, yayımlanmış birçok makalesi bulunmaktadır. KORKUT, ulusal ve uluslararası alanda gerek akademik, gerekse de kurumsal birçok sertifika ve belge sahibidir.

Babası Av.Tanju KORKUT'un ani vefatı üzerine Helsinki Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ndeki uluslararası ticaret hukuku alanındaki lisansüstü eğitimini bırakarak, 2008 yılından itibaren Karabük Barosu'na kayıtlı serbest avukat olarak çalışmalarına devam etmektedir. Aynı zamanda Karabük Adli Yargı Bölgesi'nde iş ve sosyal güvenlik hukuku alanında uzman bilirkişilik yapmıştır.

Ağırlıklı çalışma alanları Ceza Hukuku, İş Hukuku ve Sözleşmeler Hukuku üzerine olan Korkut, ileri düzeyde İngilizce, orta düzeyde Fransızca ve Almanca bilmektedir.

Hamdi AYDIN
Avukat

Erdi AHLAT
Avukat

Birkan ÖZKAN
İcra Birimi Yetkilisi

Bahar KOÇOĞLU
İcra Birimi Yetkilisi

Ferdanur ENİŞER
Stj. Avukat


whatsapp